APIE MUS ONLINE PAPER REKLAMA PREZENTACIJA KONTAKTAI 2021-12-2
JŪSŲ IP: 34.207.230.188
AKTUALIOS NAUJIENOS
AKTUALŪS KOMENTARAI
VIDEO REPORTAŽAI
REDAKCIJOS NAUJIENOS
Naujausias leidinys
NUORODŲ GALERIJA

TRANSPORTO SEKTORIUS

VALSTYBĖS INSTITUCIJOS

PARODOS IR RENGINIAI

AKTUALIOS NUORODOS

PASAULIO BIRŽOSAKTUALIOS NAUJIENOS

2013-07-20 Už žmonių pražudymą – keleri metai kalėjimo


Italijos teismas priėmė kaltės pripažinimo pareiškimus, kuriuos pateikė penki įtariamieji kruizinio laivo "Costa Concordia" katastrofos byloje, ir skyrė jiems laisvės atėmimo bausmes, kurių trukmė - nuo pusmečio iki dvejų metų ir 10 mėnesių.

Tarp šių nuteistųjų buvo tą ištaigingą laivą valdžiusios bendrovės "Costa Crociere" krizių padalinio direktorius Roberto Ferrarini, lainerio šturmanas indonezietis Jacobas Rusli Binas, taip pat kapitono Francesco Schettino pavaduotojas ir du kiti įgulos nariai. Pats F.Schettino, kaltinamas netyčiniu daugelio žmonių nužudymu ir laivo palikimu pirma laiko, šiuo metu yra vienintelis tebeteisiamas kaltinamasis dėl avarijos prie Toskanai priklausančios Džilijo salos krantų pernai sausį, per kurią žuvo 32 žmonės. Pagal susitarimus dėl kaltės pripažinimo, kuriuos priėmė Toskanoje esančio Groseto miesto teismas, griežčiausia bausmė buvo skirta R.Ferrarini - jis buvo pasiųstas už grotų dvejiems metams ir 10 mėnesių. Kajučių aptarnavimo direktorius Manrico Giampedroni kalėjime turės praleisti dvejus metus ir šešis mėnesius, o kapitono pavaduotojui Ciro Ambrosio skirta metų ir 11 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. J.Rusli Binas, kuris klaidingai suprato kapitono nurodymą avarijos akimirką, kalės metus ir aštuonis mėnesius, o laivo karininkei Silviai Coronicai skirtas trumpiausias šešių mėnesių įkalinimas. Laivo duomenų registratoriaus garso įrašas parodė, kad avarijos vakarą lainerio vairinėje buvo kilusi sumaištis, kai J.Rusli Binas pakluso F.Schettino nurodymui atlikti rizikingą manevrą - praplaukti netoli Džilijo pakrantės, "saliutuojant" salai.
Plačiau ...
Reuters.com informacija
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Interaktyvus leidinys / Interactive transport newsletter / Интерактивное издание для транспортников © VšĮ Baltijos media centras