APIE MUS ONLINE PAPER REKLAMA PREZENTACIJA KONTAKTAI 2021-12-2
JŪSŲ IP: 34.207.230.188
AKTUALIOS NAUJIENOS
AKTUALŪS KOMENTARAI
VIDEO REPORTAŽAI
REDAKCIJOS NAUJIENOS
Naujausias leidinys
NUORODŲ GALERIJA

TRANSPORTO SEKTORIUS

VALSTYBĖS INSTITUCIJOS

PARODOS IR RENGINIAI

AKTUALIOS NUORODOS

PASAULIO BIRŽOSAKTUALIOS NAUJIENOS

2013-06-16 Lietuva lėtina „Rail Baltica“ projektą


Į Lietuvą atvykęs Europos Komisijos (EK) atstovas domėjosi, kaip vyksta projektas, turintis sujungti Vakarų Europą ir Baltijos šalis, tebenaudojančias sovietinį geležinkelį.

Po trylika valandų trukusios kelionės iš Berlyno per Šeštokus į Kauną atvykęs Europos Komisijos Energetikos ir transporto generalinio direktorato atstovas sako esąs nusivylęs Lietuvos požiūriu į „Rail Balticos“ projektą. Susisiekimo ministerija neseniai pasiūlė projekte „Rail Baltica 2“ dalyvaujančioms šalims – Lenkijai, Latvijai, Estijai ir Suomijai – nekurti bendros įmonės projektui įgyvendinti, o įsteigti specialią grupę, kuri nuspręstų ir būtų atsakinga už jo įgyvendinimą. „Liūdina, kad Lietuva, kuri pirmavo plėtojant šį projektą, dabar, panašu, mažiau juo domisi. Klausiu, kodėl. Gal dėl to, kad „Lietuvos geležinkeliai“, turintys komercinių siekių, suprato, koks yra šis projektas? Gal tai nesusipratimas – gal mes turėjome paaiškinti daug paprasčiau“, – komentavo Jamesas Pondas. Projekto „Rail Baltica“ direkcijos vadovas Antanas Zenonas Kaminskas teigia: “Europos Komisijos atstovas turėtų sulaukti valstybių sprendimų, o tik po to komentuoti”. “Šiandien nagrinėjame visus pliusus ir minusus. Bus paruoštos atitinkamos rekomendacijos Vyriausybei, tada bus galima diskutuoti, o daryti tokį spaudimą dabar, manau, yra mažų mažiausiai nekorektiška“, – pabrėžė Z. Kaminskas. Lietuva, palyginti su latviais ir estais, yra daugiausiai pažengusi tiesdama europinę vėžę. Po dviejų metų vežė pasieks Kauną. Tačiau Europos Komisijos atstovas sako, jei speciali bendrovė, vadinama „Rail Baltica 2“, nebus įkurta iki rudens, tikėtina bus prarasta kelių milijardų eurų parama iš Europos Sąjungos fondų.

Lietuvos televizija, Panorama.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Interaktyvus leidinys / Interactive transport newsletter / Интерактивное издание для транспортников © VšĮ Baltijos media centras