APIE MUS ONLINE PAPER REKLAMA PREZENTACIJA KONTAKTAI 2021-12-2
JŪSŲ IP: 34.207.230.188
AKTUALIOS NAUJIENOS
AKTUALŪS KOMENTARAI
VIDEO REPORTAŽAI
REDAKCIJOS NAUJIENOS
Naujausias leidinys
NUORODŲ GALERIJA

TRANSPORTO SEKTORIUS

VALSTYBĖS INSTITUCIJOS

PARODOS IR RENGINIAI

AKTUALIOS NUORODOS

PASAULIO BIRŽOSAKTUALIOS NAUJIENOS

2013-01-22 Kontreilerinių traukinių plėtra


Sankt-Peterburge (Rusija) suderintas ir pasirašytas memorandumas tarp AB ,,Lietuvos geležinkeliai“ ir UAB ,,RusTrail”. Pagrindiniai jo uždaviniai – išsiaiškinti perspektyviausias galimas kontreilerinių vežimų kryptis, sukuriant technines, technologines ir konkurencingas tarifines sąlygas šių vežimų organizavimui.

Vilkikų eilės pasienyje su Rusija ir Baltarusija yra problema dėl kurios krovinių siuntėjai ir gavėjai patiria didelių nuostolių. Kenčia verslo ir valstybės įvaizdis. Siekdama spręsti šią problemą AB ,,Lietuvos geležinkeliai“ kartu su partneriais ieško galimybių organizuoti kontreilerinius pervežimus geležinkeliu, tai yra ant vagono platformos pakrauti puspriekabę su vilkiku ar be jo. Neabejotinas ir pagrindinis kontreilerinių traukinių pranašumas – greitas, pagal grafiką suplanuotas krovinio pristatymas. Vidutinis traukinio greitis galėtų siekti apie 700 km per parą. Taip pat reikia nepamiršti socialinių-ekonominių veiksnių – organizuojant vežimus geležinkeliu mažėja aplinkos tarša, eismo įvykių kiekis. Verta paminėti, kad organizuojant ir vykdant tokio pobūdžio projektus susiduriama su kai kuriomis problemomis, reikalingos papildomos investicijos. Norint efektyviai naudoti tokius traukinius, reikia pirmiausiai paruošti infrastruktūrą, suderinti technologiją, teisinę bazę, kuri šiuo metu net nenumato tokiu vežimų. AB ,,Lietuvos geležinkeliai“ kartu su partneriais yra pasirengusi spręsti iškilusias problemas ir siekia sukurti kontreilerinių pervežimų plėtros programą, kuri galėtų būti dalis visos transporto sistemos modernizacijos, nes tai sudarys palankias galimybes klientams. Geležinkeliais galėtų būti gabenamos masinio naudojimo prekės, greitai gendanti produkcija ir įvairus pramonės gaminiai.

Gelsistemos informacija.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Interaktyvus leidinys / Interactive transport newsletter / Интерактивное издание для транспортников © VšĮ Baltijos media centras